KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14914066
nr 1491 4066
Bengt Tandberg
(1874-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -29, utsikt mot Stockholms ström. Olja på pannå, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:08:15
500 kr
700 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Bengt Tandberg
Läs mer om Bengt Tandberg